Актуелно

Ги фативме во фалсификат: Трамп тврди дека изборите биле украдени и дека тој лесно победува, но под еден услов!

Претседателот на САД, Доналд Трамп прогласи победа во неколку сојузни држави на претседателските избори и рече дека „лесно победува“ под...

Read more

Официјално: Виена ја призна грешката! Словачките тајни служби ни јавија дека Кујтим Фејзулаи од Челопек купува оружје во Словачка!

Министерот за полиција на Австрија рече дека напаѓачот, кој беше убиен од полицијата, „совршено“ ја измами програмата за реинтеграција на...

Read more

Америка ги чисти непослушните на Косово: Ги пушта поранешните команданти на УЧК низ вода!

Новата акција во Приштина е всушност пресметка меѓу Соединетите држави и непослушното албанско раководство на Косово и Метохија, кое сметаше...

Read more
Page 1 of 149 1 2 149
  • Trending
  • Comments
  • Latest

Recent News