Балкан

ЕУЛЕКС го апси поранешниот функционер и портпарол на УЧК: Во тек е полициска акција!?

Бројни припадници на полицијата на ЕУЛЕКС ја опколија куќата на поранешниот портпарол на Ослободителната војска на Косово, Јакуп Красниќи. Специјалниот...

Read more

По паметот на Каракачанов Бугарија прифати 24 мај да го слави како ден на бугарската, а не на словенската писменост!

Предлогот на бугарската парламентарна партија ВМРО БНД да се слави денот на бугарската, наместо денот на словенска писменост, ја вовлекува...

Read more

Во делови на Хрватска е алармантно: Мора да избереме кој ќе живее а кој ќе умре! Состојбата е пред пукање!

Коронавирусот ја опустоши Вараждинската жупанија. Жупанот Радимир Чачиќ во паника алармираше на тешката сутуација. Ние сме пред колапс. Во ситуација...

Read more
Page 1 of 69 1 2 69
  • Trending
  • Comments
  • Latest

Recent News