Спорт

Сите ракометари на МАКЕДОНИЈА се НЕГАТИВНИ на последното тестирање пред мечот со Финска !

Ракометната федерација на Македонија, потврди дека сите ракометари се негативни на коронавирус на последното тестирање кое е натпревано пред утрешниот...

Read more

Експертите песимисти ! Нема да се доиграат првенствата ! Уште двајца нови вардарци позитивни на коронавирусот

Македонкиот и сеуште актуелен европски машки ракометен првак Вардар ги почна подготовките за двата дуели од новата сезона во Лигата...

Read more

Спремен е списокот за историскиот меч со Грузија ! ЕЛМАС ВО ТАНДЕМ СО ПАНДЕВ ЗА ЕВРОПСКО НА МАКЕДОНИЈА!

Македонскиот селектор Игор Ангеловски во петок ќе го соопшти списокот репрезентативци за историскиот натпревар со Грузија за пласман на Европското...

Read more

Ангеловски: Кога имаше 17 години му понудив на Кулушевски да игра за Македонија, тој ја одбра Шведска

Игор Ангеловски, селектор на фудбалската репрезентација на Македонија, во емисијата „Заспиј ако можеш“, откри зошто новата ѕвезда на Јувентус, Дејан...

Read more
Page 1 of 9 1 2 9
  • Trending
  • Comments
  • Latest

Recent News