Tag: America elections 2020

Што ако еден од кандидатите за Претседател на САД умре или се повлече од изборната трка: Еве ги сите можни сценарија!?

Што ако кандидат за претседател на САД умре или се повлече од трката? Ова никогаш порано не се случило. Хоспитализацијата ...

Read more

Објавен планот на Америка за вакцина против короната: Трамп ги чека првите вакцини пред изборите во ноември!? Ќе бидат бесплатни!

Американската влада денес објави дека ќе започне со дистрибуција на вакцината ковид-19 во рок од еден ден од добивањето на ...

Read more

Конечно Трамп одговори што мисли за Кабала и дали QAnon треба да го спаси светот од длабоката држава!?

Американскиот претседател Доналд Трамп, минатата недела, конечно го коментираше десничарското движење засновано на сè попопуларната теорија на заговор наречена QAnon. ...

Read more

Станува се појасно: Хилари Клинтон го советуваше Џo Бајден да не го признава изборниот пораз под никакви притисоци!?

Хилари Клинтон го советуваше кандидатот за претседател на демократите, Џо Бајден, во никој случај да не го признае поразот по ...

Read more

Трамп ги обвини демократите дека го измислија и го користат Ковид-19 за кражба на избори!?

Претседателот на САД, Доналд Трамп, ги предупреди републиканците дека изборите во ноември може да бидат „украдени“, обвинувајќи ги демократите за ...

Read more

Трамп со загрижувачко предупредување: Мрачни сили прават се вакцините да не се готови до изборите на 3-ти ноември!?

Претседателот на САД, Доналд Трамп, кој се кандидираше за втор претседателски мандат, на изборите на 3 ноември, врши притисок врз ...

Read more

Американските сенатори го обвинија Путин дека ги хакирал серверите на демократите!

Специјалниот разузнавачки комитет на американскиот Сенат дошол до заклучок дека рускиот претседател Владимир Путин, наводно, дал наредба да се обидат ...

Read more

Дали е во најава изборна кражба? Американската Пошта предупреди дека значителен број гласови испратени по пошта нема да можат да се пребројат!

Американската пошта ги предупреди некои сојузни држави дека треба да обезбедат повеќе време за да ги пребројат гласовите на дописните ...

Read more
Page 1 of 2 1 2
  • Trending
  • Comments
  • Latest

Recent News