Tag: America

Сите теории на заговор за 11 септември!? Дали некогаш ќе биде откриена најголемата мистерија на 21-от век? Што навистина се случи!?

Има многу теории на заговор за нападот врз њујоршките кули „Близначки“ на 11 септември 2001 година. Поминаа 19 години од ...

Read more

Шефот на американската Агенција за национална безбедност: Бевме на Балканот да истражиме како делуваат руските хакери!

Тимот на американската сајбер команда беше во Црна Гора за да испита дали руските хакери провалиле во мрежите на црногорската ...

Read more

Америка воведе санкции кон рускиот институт кој ја правеше руската вакцина Спутник V! Ги сомничат за правење биолошко и хемиско оружје!?

Соединетите држави воведоа санкции против пет руски научно-истражувачки Институти, вклучително и Институтот на руското Министерство за одбрана, кој учествуваше во ...

Read more

Станува се појасно: Хилари Клинтон го советуваше Џo Бајден да не го признава изборниот пораз под никакви притисоци!?

Хилари Клинтон го советуваше кандидатот за претседател на демократите, Џо Бајден, во никој случај да не го признае поразот по ...

Read more
Page 1 of 3 1 2 3
  • Trending
  • Comments
  • Latest

Recent News