Tag: coronavirus

Новите истражувања дојдоа до шокирачки резултати: Дали се децата супер-носители на коронавирусот?

Резултатите од студијата спроведена во Шпанија покажаа дека едно дете има шест пати помала веројатност да го пренесе коронавирусот на ...

Read more

Грција го пријави првиот случај на коронавирус во најголемиот мигрантски камп на Лезбос!

Грција го пријави првиот случај на коронавирус во пренатрупаниот мигрантски камп Морија на островот Лезбос, соопштија во средата двајца претставници ...

Read more

Дали мистериозната смрт на кинеските рудари ја открива тајната стара осум години: Како е настанат корона вирусот!?

Изворот на инфекција со коронавирус можеби не се влажните пазари на Вухан, туку кинески рудник оддалечен 1.600 километри од градот ...

Read more

И Велика Британија по забрзана постапка ќе ја регистрира вакцината против корона вирусот!

Западот постепено сфаќа дека се потребни механизми за забрзана регистрација на безбедни лекови во услови на пандемија, изјави генералниот директор ...

Read more

Трамп ги обвини демократите дека го измислија и го користат Ковид-19 за кражба на избори!?

Претседателот на САД, Доналд Трамп, ги предупреди републиканците дека изборите во ноември може да бидат „украдени“, обвинувајќи ги демократите за ...

Read more

Словенија ја обвинува Хрватска дека е извозник на корона! Хрватска е голема закана за ЕУ!?

Портпаролот на словенечката влада, Јелко Кацин, остро ги критикуваше хрватската влада и епидемиолозите, обвинувајќи ги за „извезување“ на вирусот корона ...

Read more
Page 1 of 2 1 2
  • Trending
  • Comments
  • Latest

Recent News