Tag: covid19

Група вработени од Алкалоид се загрижени: Се зголемува бројот на заразени од ковид-19!? Од Алкалоид одговараат: Не може да биде формиран ковид кластер Алкалоид!?

Изминатите денови ни се јавија група вработени во АД Алкалоид Скопје кои беа видно загрижени за своето здравје. Според нивното ...

Read more

Светската здравствена организација ја менува страната: СЗО има намера да ја поддржи промоцијата на руската вакцина против короната Спутник V!

Светската здравствена организација има намера да ја поддржи промоцијата на руската вакцина против вирусот корона Спутник V, изјави директорот на ...

Read more

Белорусија е првата држава која ќе ја добие руската вакцина! И тоа најдоцна за три недели!

Руската вакцина против вирусот корона може да пристигне во белоруските поликлиники во следните три недели, изјави рускиот министер за здравство, ...

Read more

Новите истражувања дојдоа до шокирачки резултати: Дали се децата супер-носители на коронавирусот?

Резултатите од студијата спроведена во Шпанија покажаа дека едно дете има шест пати помала веројатност да го пренесе коронавирусот на ...

Read more

Грција го пријави првиот случај на коронавирус во најголемиот мигрантски камп на Лезбос!

Грција го пријави првиот случај на коронавирус во пренатрупаниот мигрантски камп Морија на островот Лезбос, соопштија во средата двајца претставници ...

Read more

Две големи истражувања покажаа: Луѓето кои не сакаат да носат маски има поголема веројатност да бидат социопати!?

Луѓето кои одбиваат да носат маска за лице или не се придржуваат до социјалното дистанцирање, имаат поголема веројатност да имаат ...

Read more

Дали мистериозната смрт на кинеските рудари ја открива тајната стара осум години: Како е настанат корона вирусот!?

Изворот на инфекција со коронавирус можеби не се влажните пазари на Вухан, туку кинески рудник оддалечен 1.600 километри од градот ...

Read more
Page 1 of 5 1 2 5
  • Trending
  • Comments
  • Latest

Recent News