Tag: Доналд Трамп

Објавен планот на Америка за вакцина против короната: Трамп ги чека првите вакцини пред изборите во ноември!? Ќе бидат бесплатни!

Американската влада денес објави дека ќе започне со дистрибуција на вакцината ковид-19 во рок од еден ден од добивањето на ...

Read more

Британската полиција предупреди дека се продаваат опасни таблети екстази во форма на американскиот претседател Трамп!

Британската полиција издаде предупредување до јавноста да се држат настрана од таблети екстази во форма на американскиот претседател Доналд Трамп ...

Read more

Вашингтон заплени повеќе од милион барели нафта на Исламскиот револуционерен корпус!

Соединетите држави заплениле товар од четвори танкери кои превезувале иранска нафта во Венецуела во име на Исламскиот револуционерен гардиски корпус ...

Read more
Page 1 of 4 1 2 4
  • Trending
  • Comments
  • Latest

Recent News