Христијан Мицкоски

Зошто Игор Јанушев си замина од генерален секретар на ВМРО ДПМНЕ, иако само тој победи на изборите на 15 јули!?

Досегашниот генерален секретар на ВМРО ДПМНЕ, Игор Јанушев си поднел оставка на таа функција од лични, односно од приватни причини,…

ДАЛИ МЕРИОТ КОАЛИЦИЈАТА ПОДГОТВУВА КОНГРЕС ВО ОКТОМВРИ ЗА СМЕНА НА МИЦКОСКИ!?

Дали т.н. Мериот коалиција подготвува Конгрес на ВМРО ДПМНЕ во октомври? Членови на таа коалиција одговараат потврдно и најавуваат дека .... 

Мијалков до Мицкоски: Ако не формираш влада треба да си заминеш од лидерската позиција!

На својата фејсбук страна, поранешниот директор на Управата за безбедност и разузнавање, како и поранешен член на Извршниот Комитет на .... 

Попоски го прашува Мицкоски: Дали имаш стратегија како партијата да победи на следните избори?

По долго отсуство од јавноста, поранешниот министер за надворешни работи, Никола Попоски побара од својата партија и од раководството на ....