избори 2020

Во Центар со Васко Ефтов: Интервју со Страшо Ангеловски: Македонија изгуби на изборите!

Страшо Ангеловски, Претседателот на МААК Конзервативна партија смета дека на овие избори изгуби Македонија. Инаку, Ангеловски беше дел .... 

АРТАН ГРУБИ: Наш услов за формирање на идната влада е Насер Зибери да биде премиер и не отстапуваме од тој услов!

Насер Зибери ќе биде новиот премиер на Македонија, изјави Артан Груби во интервју за Канал 5 Телевизија. Тоа е наша…

КОАЛИЦИЈАТА МОЖЕМЕ И СДСМ ПОБЕДИЈА НА ИЗБОРИТЕ СО ОСВОЕНИ 324 ИЛЈАДИ ГЛАСОВИ И 46 МАНДАТИ!

Најмногу гласови на вчера завршените парламентарни избори во Македонија освои коалицијата предводена од СДСМ и Зоран Заев. Коалицијата .... 

НЕЗАВИСЕН ВЕСНИК: Коалицијата на СДСМ води со четири отсто пред коалицијата на ВМРО ДПМНЕ!?

Независен весник објави анкетата (нарачана од една позната меѓународна организација за изборни системи, која им помага во изборните процеси .... 

И МИЦКОСКИ ДА ГИ БОЈКОТИРА ИЗБОРИТЕ, НА ИЗБИРАЧКОТО ЛИВЧЕ ЌЕ БИДЕ ИМЕТО НА КОАЛИЦИЈАТА ПРЕДВОДЕНА ОД ВМРО ДПМНЕ!

Денес на полноќ истекува рокот за договор меѓу двете најголеми партии, СДСМ и ВМРО ДПМНЕ. Нивните лидери, Зоран Заев и…