Tag: корона вирус

Група вработени од Алкалоид се загрижени: Се зголемува бројот на заразени од ковид-19!? Од Алкалоид одговараат: Не може да биде формиран ковид кластер Алкалоид!?

Изминатите денови ни се јавија група вработени во АД Алкалоид Скопје кои беа видно загрижени за своето здравје. Според нивното ...

Read more

Светската здравствена организација ја менува страната: СЗО има намера да ја поддржи промоцијата на руската вакцина против короната Спутник V!

Светската здравствена организација има намера да ја поддржи промоцијата на руската вакцина против вирусот корона Спутник V, изјави директорот на ...

Read more

Спутник објави: Македонската Влада ја разгледува можноста за купување на руската вакцина!? Русите веќе разговарале со Заев и Филипче!?

Раководството на Македонија ја проучува можноста за купување на руската вакцина против короната, изјавија за Спутник извори од руската амбасада ...

Read more

“Луда работа”: Бразилците масовно умираат од корона а рејтингот на Претседателот расте до небо!

Скоро половина од Бразилците веруваат дека претседателот Жаир Болсонаро не сноси никаква одговорност за повеќе од 100.000 смртни случаи од ...

Read more

Руските лекари не му веруваат на Путин!? Мнозинството од лекарите не сакаат да ја примат новата вакцина!?

И покрај тврдењата на официјалните лица дека првата вакцина во светот против коронавирусот е целосно безбедна, повеќе од половина од ...

Read more
Page 1 of 16 1 2 16
  • Trending
  • Comments
  • Latest

Recent News