Tag: Косово

Меркел не прифаќа поделба на Косово, бидејќи тоа ќе значи создавање на Голема Албанија и Голема Србија!?

На последниот состанок меѓу претседателот на Србија, Александар Вучиќ и косовскиот премиер, Авдулах Хоти, албанскиот претставник во еден момент се ...

Read more

Новиот американски амбасадор во Берлин: Убивавме Срби за да направиме мафијашка држава на Косово!?

Новоназначениот американски амбасадор во Германија, Даглас Мек Грегор, ги шокираше западните медиуми тврдејќи дека Соединетите држави убивале православни христијански Срби ...

Read more

Додека се преговара за иднината на Косово: Германија им продава оружје и ги тренира косовските безбедносни сили!

Германската канцеларка Ангела Меркел одобрила испорака на оружје и обука на воените структури на Косово. Приштина е длабоко во преговори ...

Read more

Поранешниот амбасадор на САД во Македонија, Филип Рикер вклучен во преговорите меѓу Србија и Косово!

Човекот на Трамп задолжен за Балканот порача: Нормализацијата на односите меѓу Белград и Приштина останува приоритет за Соединетите држави. „Драго ...

Read more
Page 1 of 3 1 2 3
  • Trending
  • Comments
  • Latest

Recent News