Tag: Македонија

Дали Зоран Заев го испраќа Љубчо Георгиевски во специјална мисија во Софија!? Што ќе биде понудата до Бугарите?

Дали премиерот Зоран Заев планира да го испрати поранешниот премиер Љубчо Георгиевски во специјална мисија во Софија? Искуството на Георгиевски, ...

Read more

Група вработени од Алкалоид се загрижени: Се зголемува бројот на заразени од ковид-19!? Од Алкалоид одговараат: Не може да биде формиран ковид кластер Алкалоид!?

Изминатите денови ни се јавија група вработени во АД Алкалоид Скопје кои беа видно загрижени за своето здравје. Според нивното ...

Read more

Анализа на тајните служби: Каква е структурата на мигрантите кои влегуваат во Македонија!?

Структурата на мигрантите кои пристигнуваат и поминуваат преку Македонија е променета. Кога пред неколку години првите групи со мигранти се ...

Read more

Веќе 20 држави побараа од Русија да купат една милијарда дози од првата вакцина против корона. Дали ќе има и за Македонија!?

Вкупно 20 земји од Латинска Америка, преку Блискиот исток, до Азија, побараа од Русија да им ја обезбеди првата вакцина ...

Read more

Во Центар со Васко Ефтов: Интервју со Страшо Ангеловски: Македонија изгуби на изборите!

Страшо Ангеловски, Претседателот на МААК Конзервативна партија смета дека на овие избори изгуби Македонија. Инаку, Ангеловски беше дел од коалицијата ...

Read more
Page 1 of 3 1 2 3
  • Trending
  • Comments
  • Latest

Recent News