Tag: Russia

Гренел: Договорот во Белата куќа ја оддалечува Србија од Русија и Кина. Тоа е голема победа на Трамп!

Во Вашингтон, во четвртокот и петокот, се разговараше за едносите меѓу Србија и Косово, но за американската администрација клучните точки ...

Read more

Тоа се чекаше: Прва анализа на руската вакцина направена на Запад. Сите вакцинирани развиле антитела!

Руската вакцина против ковид-19, Спутник-5, предизвика создавање антитела кај сите учесници во раните фази на клиничките испитувања, покажаа резултатите од ...

Read more

Што е новичок со кој е отруен Навални? Тој е нервен агенс произведен во СССР кој е пет до осум пати потоксичен и поопасен од саринот!?

Откако германската влада објави дека рускиот опозициски лидер Алексеј Навални е отруен со нервен агенс од групата новичок, многумина се ...

Read more

Белорусија е првата држава која ќе ја добие руската вакцина! И тоа најдоцна за три недели!

Руската вакцина против вирусот корона може да пристигне во белоруските поликлиники во следните три недели, изјави рускиот министер за здравство, ...

Read more

Кремљ: 200 украински екстремисти се во Белорусија и се обидуваат да ја дестабилизираат земјата!?

Рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров ја обвини Украина за поттикнување немири во соседна Белорусија и рече дека Москва ...

Read more

Меркел: Гасоводот Северен поток 2 ќе биде изграден. Меркел влезе во отворена војна со Вашингтон поради рускиот гасовод!

Германската канцеларка Ангела Меркел вети дека проектот „Северен поток 2“ ќе биде завршен и покрај заканите за санкции од страна ...

Read more

Ладен туш: Русите прво ќе извезуваат само технологија, а дури за една година ќе ја продаваат вакцината надвор од Русија!

Русија првично ќе ја извезува технологијата за производство на државната вакцина против вирусот корона во странство, изјави директорот на центарот ...

Read more

Албанците од регионот во акција да му помогнат на Мило да формира влада. Прв се јави Азем Власи!

Азем Власи, поранешниот југословенски политичар, и поранешен лидер на косовските Албанци, му испрати порака на младиот албански политичар Дритан Абазовиќ, ...

Read more
Page 1 of 5 1 2 5
  • Trending
  • Comments
  • Latest

Recent News