Tag: САД

За награда од десет милиони долари Америка ги бара руските хакери кои се мешале во изборите во САД!

Американскиот Стејт департмент започна со испраќање смс пораки во странство, вклучително и во Русија, како дел од програмата за барање ...

Read more

Главниот епидемиолог на САД ги менува ставовите како чорапи: Сега тврди дека ќе има вакцина во октомври!?

Директорот на американскиот национален институт за алергии и заразни болести, Ентони Фаучи изјави дека вакцината против вирусот корона може да ...

Read more

Големите држави почнаа битка за вакцината: Се трошат милијарди долари на сите страни!

Вакцина национализмот може да доведе до тоа короната дополнително да го уништи јавното здравство и економијата, предупредуваат експертите. Аналитичарите од ...

Read more
Page 1 of 2 1 2
  • Trending
  • Comments
  • Latest

Recent News