Tag: Serbia

Вучиќ се предомисли: Сака да се повлече од потпишаното во Вашингтон. Белата куќа му прати порака: Америка не сака да ја влечат за нос!?

Договорот меѓу Србија и Косово под покровителство на САД, кој беше инициран од администрацијата на Доналд Трамп, сега почнува да ...

Read more

Косовскиот премиер Хоти: Направен е голем напредок во преговорите. Денес ќе биде потпишан конечниот договор со Србија.

Премиерот на Косово, Авдулах Хоти, по средбата со претседателот на Србија, Александар Вучиќ, во Вашингтон, рече дека се направени големи ...

Read more

Ѓукановиќ со тешки обвинувања за Вучиќ: Се меша во внатрешната политика на сите соседни држави!?

Два дена по парламентарните избори во Црна Гора, Мило Ѓукановиќ во интервјуто за Њузмакс Адриа го обвини српскиот претседател, Александар ...

Read more

Албанците од регионот во акција да му помогнат на Мило да формира влада. Прв се јави Азем Власи!

Азем Власи, поранешниот југословенски политичар, и поранешен лидер на косовските Албанци, му испрати порака на младиот албански политичар Дритан Абазовиќ, ...

Read more

Кој е Албанецот од Улцињ, Дритан Абазовиќ од кого зависи дали про-српската опозиција ќе формира влада во Црна Гора?

Претседателот на граѓанското движење УРА ( Обединета реформска акција ), Дритан Абазовиќ, освои четири места во црногорскиот парламент. Парламентот на ...

Read more
Page 1 of 2 1 2
  • Trending
  • Comments
  • Latest

Recent News