USA

Објавен планот на Америка за вакцина против короната: Трамп ги чека првите вакцини пред изборите во ноември!? Ќе бидат бесплатни!

Американската влада денес објави дека ќе започне со дистрибуција на вакцината ковид-19 во рок од еден ден од добивањето на…

Сите теории на заговор за 11 септември!? Дали некогаш ќе биде откриена најголемата мистерија на 21-от век? Што навистина се случи!?

Има многу теории на заговор за нападот врз њујоршките кули „Близначки“ на 11 септември 2001 година. Поминаа 19 години од…

Америка воведе санкции кон рускиот институт кој ја правеше руската вакцина Спутник V! Ги сомничат за правење биолошко и хемиско оружје!?

Соединетите држави воведоа санкции против пет руски научно-истражувачки Институти, вклучително и Институтот на руското Министерство за .... 

Трамп со загрижувачко предупредување: Мрачни сили прават се вакцините да не се готови до изборите на 3-ти ноември!?

Претседателот на САД, Доналд Трамп, кој се кандидираше за втор претседателски мандат, на изборите на 3 ноември, врши притисок врз…