vaccine

Тоа се чекаше: Прва анализа на руската вакцина направена на Запад. Сите вакцинирани развиле антитела!

Руската вакцина против ковид-19, Спутник-5, предизвика создавање антитела кај сите учесници во раните фази на клиничките испитувања, покажаа .... 

Ладен туш: Русите прво ќе извезуваат само технологија, а дури за една година ќе ја продаваат вакцината надвор од Русија!

Русија првично ќе ја извезува технологијата за производство на државната вакцина против вирусот корона во странство, изјави директорот .... 

Трамп со загрижувачко предупредување: Мрачни сили прават се вакцините да не се готови до изборите на 3-ти ноември!?

Претседателот на САД, Доналд Трамп, кој се кандидираше за втор претседателски мандат, на изборите на 3 ноември, врши притисок врз…