Tag: вакцина

Спутник објави: Македонската Влада ја разгледува можноста за купување на руската вакцина!? Русите веќе разговарале со Заев и Филипче!?

Раководството на Македонија ја проучува можноста за купување на руската вакцина против короната, изјавија за Спутник извори од руската амбасада ...

Read more

Веќе 20 држави побараа од Русија да купат една милијарда дози од првата вакцина против корона. Дали ќе има и за Македонија!?

Вкупно 20 земји од Латинска Америка, преку Блискиот исток, до Азија, побараа од Русија да им ја обезбеди првата вакцина ...

Read more

Откриено е како Русите и Британците успеале да направат вакцина против короната во рекордно време!?

Во моментов, глобалната медицинска и научна заедница преземаат невидени чекори за создавање ефективна вакцина против новиот коронавирус. Службениот список на ...

Read more

Бомба од Русија: Сите волонтери што беа вакцинирани стекнаа имунитет на корона, а никој од нив нема несакани нуспојави!

Додека Светската здравствена организација како по команда продолжува да шири песимизам дека можеби никогаш нема да се најде ефикасен лек ...

Read more
Page 1 of 2 1 2
  • Trending
  • Comments
  • Latest

Recent News