Tag: Vladimir Putin

Што е новичок со кој е отруен Навални? Тој е нервен агенс произведен во СССР кој е пет до осум пати потоксичен и поопасен од саринот!?

Откако германската влада објави дека рускиот опозициски лидер Алексеј Навални е отруен со нервен агенс од групата новичок, многумина се ...

Read more

Меркел: Гасоводот Северен поток 2 ќе биде изграден. Меркел влезе во отворена војна со Вашингтон поради рускиот гасовод!

Германската канцеларка Ангела Меркел вети дека проектот „Северен поток 2“ ќе биде завршен и покрај заканите за санкции од страна ...

Read more

Нов заплет: Русија ги призна резултатите од изборите во Белорусија!

Русија ја признава легитимноста на претседателските избори во Белорусија, изјави претседателот на Руската Федерација, Владимир Путин. Како што објасни, белоруските ...

Read more

Противници на Владимир Путин кои починаа од насилна смрт или под сомнителни околности!?

Еден од најжестоките критичари на рускиот претседател Владимир Путин, Алексеј Навални е во тешка здравствена состојба. Според првите информации, тој ...

Read more

Американските сенатори го обвинија Путин дека ги хакирал серверите на демократите!

Специјалниот разузнавачки комитет на американскиот Сенат дошол до заклучок дека рускиот претседател Владимир Путин, наводно, дал наредба да се обидат ...

Read more
Page 1 of 2 1 2
  • Trending
  • Comments
  • Latest

Recent News