Tag: Владимир Путин

Руските лекари не му веруваат на Путин!? Мнозинството од лекарите не сакаат да ја примат новата вакцина!?

И покрај тврдењата на официјалните лица дека првата вакцина во светот против коронавирусот е целосно безбедна, повеќе од половина од ...

Read more

Веќе 20 држави побараа од Русија да купат една милијарда дози од првата вакцина против корона. Дали ќе има и за Македонија!?

Вкупно 20 земји од Латинска Америка, преку Блискиот исток, до Азија, побараа од Русија да им ја обезбеди првата вакцина ...

Read more

Прва во светот: Русија регистрираше вакцина против коронавирус, ќерката на Путин е вакцинирана и учествувала во тестирањата!

Рускиот претседател Владимир Путин објави дека Русија ја регистрирала вакцина против вирусот корона. Тој рече дека руското Министерство за здравство ...

Read more

Зошто е битката за Белорусија? Преку неа поминуваат главните руски нафтени коридори за Западна Европа!

Рускиот претседател Владимир Путин изјави дека сака соседна Белорусија да ги реактивира замрзнатите планови за поблиска интеграција со Русија, по ...

Read more
Page 1 of 2 1 2
  • Trending
  • Comments
  • Latest

Recent News