Tag: зоран заев

Дали Зоран Заев го испраќа Љубчо Георгиевски во специјална мисија во Софија!? Што ќе биде понудата до Бугарите?

Дали премиерот Зоран Заев планира да го испрати поранешниот премиер Љубчо Георгиевски во специјална мисија во Софија? Искуството на Георгиевски, ...

Read more

Спутник објави: Македонската Влада ја разгледува можноста за купување на руската вакцина!? Русите веќе разговарале со Заев и Филипче!?

Раководството на Македонија ја проучува можноста за купување на руската вакцина против короната, изјавија за Спутник извори од руската амбасада ...

Read more

КОАЛИЦИЈАТА МОЖЕМЕ И СДСМ ПОБЕДИЈА НА ИЗБОРИТЕ СО ОСВОЕНИ 324 ИЛЈАДИ ГЛАСОВИ И 46 МАНДАТИ!

Најмногу гласови на вчера завршените парламентарни избори во Македонија освои коалицијата предводена од СДСМ и Зоран Заев. Коалицијата Можеме освои ...

Read more
Page 1 of 2 1 2
  • Trending
  • Comments
  • Latest

Recent News